Позакласне заняття в початковій школі в 4 класі. Тепло рідного вогнища
Позакласний захід 4 клас. Сімейні цінності
цілі: Прищеплювати дітям сімейні цінності- підвищувати культуру побуту.
устаткування: Фотовиставка «Наша сім`я», твори учнів про сім`ю, про маму, плакати з прислів`ями про сім`ю, дитячі малюнки, родовідне дерево.
хід заходу
Учитель. Рідний дім, рідні люди, рідна сім`я. Що може бути дорожче сім`ї? дорожче мами і тата? Це найулюбленіші, найближчі нам люди. Саме безцінне, що ми маємо, - це тепло рідного вогнища. Тут ми робимо перші свої кроки. Звідси йдемо в доросле життя. І як важливо підтримувати в ньому тепло, затишок, так, щоб усім в ньому було добре, щоб домашнє вогнище зберігся в пам`яті, в серці кожного на все життя. Ось як про рідну домівку пише російський поет С. Єсенін у вірші «В хаті».
Учень 1.
Пахне пухкими драченамі-
У порога в діжці квас,
Над печурками нагостреними
Таргани лізуть в паз.
В`ється сажа над заслонкою,
У грубці нитки попелиц,
А на лавці за Солонка -
Лушпиння сирих яєць.
Мати з рогачами не впоратися,
Нагинається низько,
Старий кіт до махотке крадеться
На парне молоко.
Квокчуть кури неспокійні
Над голоблями сохи,
На дворі обідню струнку
Співають півні.
А у вікні на сіни скати,
Від полохливої шумоти,
З кутів щенята кудлаті
Заповзають в хомути.
учитель. Важливо любити рідний дім, рідне вогнище, то місце, де ти народився, де оточують тебе рідні люди, де радіють твоїм успіхам, переживають за твої невдачі. Рідний дім, рідна сім`я. Звідси йдуть тепло і спокій, впевненість і щастя. Давайте послухаємо вірш Золтана Зелко «Який хороший вечір» і обміняємося враженнями про те, коли і чому нам будинку буває тепло, затишно, добре.
Учень 2.
Який хороший вечір!
Як добре бути разом!
З газетою тато дрімає,
Готує мама вечерю.
Під кришкою пар в каструлі
Як візьме пісню,
А метелик прозорий
Під яскравою лампою кружляє.
З ним в цей плавний танець
І стеля пустився,
І музики не чути -
І це дуже дивно.
Що з стелею сталося?
Так низько він спустився,
Що, здається, зараз я
Рукою його дістану.
Очі мої закрилися ...
Розкрити б їх ширше,
Дивитися б здивовано,
Так відкривати мені лінь їх.
Весь світ зник.
лише мама
Посередині світу.
І я, вже заснув,
У мами на колінах.
(Обмін враженнями.)
Учитель. Кожен з вас приготував розповіді про свою родину, про свій дім. Зараз ми послухаємо деякі з них.
(Виступи дітей з уривками з творів «Мій дім», «Наша сім`я».)
Учень 3.
Чудово,
коли
будинки
Мама тато я.
Разом можна пограти,
Пісню заспівати,
Помалювати.
Разом вивчити урок.
Мамин смачний з`їсти пиріг.
Можна в парку
Погуляти.
В гості бабусь покликати.
У цирк піти
Або в кіно.
І куди, мені все одно.
Лише була б разом вся
Наша дружна сім`я.
А. Кочергіна
(Звучить пісня «Перед сном» (муз. М. Разуваєва, сл. А. Барто).)
Учитель. А тепер подивіться на дошку, де записана прислів`я. Зараз це прислів`я прочитати важко, так як слова в ній переплутані. Відновіть текст прислів`я і поясніть її зміст:
ВСЯ І ДУША СІМ`Я - ТАК РАЗОМ НА МІСЦІ
У конкурсі беруть участь по 1 представнику від команди. Кожен з них отримує аркуш паперу і ручку. Він повинен за 10- 15 хв написати міні-твір «Для чого мені потрібен друг».
У конкурсі беруть участь по 1 представнику від команди. Кожен з них отримує аркуш паперу і кольорові олівці або фломастери. Він повинен за 10-15 хв намалювати портрет свого друга.
У конкурсі беруть участь по 1 представнику від команди. Кожен з них отримує аркуш паперу і ручку. Він повинен написати не менше 5 якостей, які притаманні справжньому одному. Перевірка виконання завдання здійснюється через 1 хв після музичної паузи.
Перевірка виконання завдання 1-го конкурсу.
Кожна команда повинна протягом 1 хв вибрати для колективного виконання пісню про дружбу. Наприклад: «Якщо з одним вийшов в шлях ...»
Перевірка виконання завдань 2-го конкурсу.
По 1 представнику від команди. Потрібно назвати героїв літературних творів, які виявилися найвірнішими друзями. Наприклад: Суок з повісті-казки Олеші «Три товстуни». Якщо представник команди вагається з відповіддю, то на допомогу йому може прийти будь-який член його команди.
По 1 представнику від команди в усній формі повинні розповісти про свого друга за 25-30 с.
1-а пара. Біг в обручі в парах.
2-я пара. Стрибки через скакалку в парах.
3-тя пара. «Не впусти волан». Гра в бадмінтон до першого падіння волана.
4-я пара. Метання м`яча в ціль по черзі по 3 кидки.