GinkaGu.ru

Позакласне заняття в 3 класі. Одяг. Історія одягу

Позакласне заняття в 3 класі. Одяг. Історія одягу

Тематична бесіда з елементами образотворчої діяльності в початковій школі

Конспект бесіди для 3 класу. Тема: Одяг. З історії одягу. стилі

цілі:

- розширювати кругозір дітей-

- формувати смак-

- розвивати творчу уяву.

устаткування: записи на дошці - «Голосні - це річка, а приголосні - її берега» (К. С. Станіславський) - «Слово - одяг всіх фактів, а звук - одяг слова» (М. Горький).

хід заняття

I. Вступ.

1. Повідомлення теми і позначення завдань заняття.

2. Вступна бесіда.

- Для чого людям потрібна одяг?

- Який одяг носять чоловіки? жінки? діти?

- Якою має бути наша одяг? (Чистої, зручною, красивою, практичною, ошатною та т. Д.)

II. Основна частина заняття.

1. Розмова про різновиди одягу.

Акцентувати увагу на те, що одяг буває різного призначення (робоча, для будинку, святкова, офіційна, спортивна і т. Д.). Для кожної пори року - своя одяг, специфічна.

2. З історії одягу.

Чи завжди наша одяг була такою, якою ми звикли її бачити зараз?

Найперша одяг людей - це шкури тварин. Щоб їх зшити між собою, первісна людина протикав в них отвори риб`ячою кісткою або осколком кістки тварини (так виглядали перші шила), простягав саморобну мотузку або що-небудь ще. Так і виходило виріб. Але одягом це було ще дуже рано називати.

В`язана одяг з`явилася набагато пізніше. У гробниці Аменемхета в Бені Гассане був виявлений настінний малюнок, який відноситься приблизно до XIX століття до н. е. і зображує чотири жіночі фігури, одягнені в свого роду в`язані сукні. А в руїнах палацу Санахеріба в Ніневії був виявлений рельєф воїна в шкарпетках з підв`язками, які разюче нагадують сучасні.



Ми вже знаємо, що у кожного народу - своя одяг. І завжди вона ділилася на повсякденну і святкову.

У багатьох народів старовинні святковий одяг мають триярусний лад прикрас. Головні убори і верхня частина костюма пов`язані з образом неба, тому в візерунках цієї частини одягу зверталися до сонця, зірок, птахів. Стрічки, що спускаються з головних уборів, символізують дощ. У візерунках і вишивках панує образ родючої землі.

Одяг жіночий середньої смуги і півночі Росії складався з сорочки, сарафана, Епанечка, а в холодну погоду і душегреи.

Сорочка - основа жіночого народного костюма, шилася з білого лляного або конопляного полотна. Святкова сорочка прикрашалася вишивкою, що оберігала жінку від «пристріту». Особливо прикрашалися воріт, оплечья, груди, поділ - місця можливих «входів» злих сил.

Сарафан надягали поверх сорочки, прикрашали спереду візерункової смугою, тасьмою, срібним мереживом, візерунковими гудзиками.

Епанечка - коротка клешеная кофточка без рукавів, шилася з парчевій тканини.

На півдні Росії замість сарафана носили поневу - домотканий картату спідницю з шерсті. Її обшивали стрічками і тасьмою. До понева покладався фартух, теж прикрашений образами землі і води (ромбами, хвилястими лініями, древом життя, птахами), - берегиня. Він оберігав живіт.

Для жінки тих часів живіт був основою життя, символом продовження роду.



У свята поверх надягали навершников з ошатною тканини з вишивкою.

Голову дівчат в будні прикрашала стрічка-підв`язка, а в свята - коруна. На кінці довгої коси - Косник з бісеру. На шиї - намисто, Гайтани з бісеру.

Чоловічий костюм був менш затейлів. Його основою була сорочка-косоворотка. Шили її з білою, синьою або червоною тканини, прикрашали вишивкою.

Порти (штани) зав`язувалися на шнурку навколо талії. Багаті люди носили порти з шовку і сукна, заправляючи їх у сап`янці. Простий народ носив полотняні порти, а ноги обмотували онучами і надягали постоли. Поверх сорочки одягали сіряк, а на голову - шапку з сукна або повсті.

3. Розгляд ілюстрацій, що зображують ошатні костюми. Розповідь про одяг і її деталях, способах декорування одягу.

Учитель супроводжує демонстрацію коментарями і розповідає дітям про те, що коміри з`явилися в середині XV століття. Спочатку сорочки, закривали груди і шию, постачали обшивкою під підборіддям. Поступово ця обшивка стала окремою частиною костюма і з неймовірною швидкістю перетворилася в пишне жабо, що оточувала шию на зразок млинового жорна. Спочатку жабо виготовлялися з тонкої білої тканини і сильно крохмалем, пізніше їх прикрашали мереживом і шиттям. Жабо стало чудовою прикрасою святкового костюма.

4. Образотворча діяльність учнів.

Діти створюють на папері ескіз жабо.

III. Підсумок заняття.

1. Заключна бесіда: узагальнення матеріалу.

- А ви знаєте, звідки прийшли до нас джинси?

Штанів-джинсам, які підкорили весь світ, вже майже

сто сімдесят років. І до сих пір вони в моді - звичайні, «варені», «мочені». Родом вони з Каліфорнії. Придумав їх нікому до того не відомий кравець.

Одного разу, пошивши скотарю з міцної грубої матерії зручні для роботи брюки-джинси, він і не думав, що догодить модникам багатьох країн в XX столітті і що буде створена ціла «джинсова індустрія».

- А що таке мода?

«По одягу зустрічають ...» Чому так кажуть? Тому що одяг може багато розповісти про свого власника.

Химерна і вигадлива одяг говорить про нескромно бажанні виділитися, тьмяна і невиразна - про зневагу до себе і оточуючих.

Модно і зі смаком одягнений тільки той, чий одяг відповідає віку, особливостям зовнішності, пори року, температури повітря і, звичайно, обстановці. Безглуздо виглядає дівчинка, яка шльопає по калюжах в білих туфлях і колготках.

Або хлопчик, який прийшов в театр в спортивному костюмі. Якщо повна людина одягне сорочку або сукню в поперечну смужку, він буде виглядати ще повніше.

Чи замислювалися ви, який у вас образ? Спортивний, романтичний? Це дуже важливо для того, щоб зрозуміти, який одяг твоя ... Коли ви дізнаєтеся свій образ і виберете свій стиль, то вже ніколи не будете виглядати безглуздо в «чужий» одязі ...

Не думайте, що бути добре одягненим - це значить носити дорогі речі. Особистий смак проявляється в умінні з недорогих, доступних речей зробити цікавий костюм, в вигадці, в особливому вмінні носити одяг, вдихнути в неї чарівність.

Задирати ніс і величатися непристойно, особливо з-за одягу. Погано, якщо ви стаєте скутими і несете себе як манекен з виставки. Красива одяг не повинен псувати характер.

2. Питання:

- Чого вчилися на занятті?

- Що нового дізналися?

Відео: Цікаві уроки Р. Саакаянца - Всесвітня історія. Древня людина

Відео: ПАПЕРОВІ модниці вирізаємо одяг для паперових ляльок і клеїть

Відео: СМЕРТЬ на уроці фізкультури


Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Позакласне заняття в 3 класі. Одяг. Історія одягу